Wyniki Badań Naukowych Zbiorników Betonowych

Wyniki Badań Naukowych Zbiorników Betonowych

Wyniki badań zleconych Prywatnej Wyższej Szkole w Warszawie wskazują, że firmy produkują najtrwalsze a najlepiej zabezpieczone szamba betonowe w Polsce.

Badaniom poddano 24 gospodarstwa domowe. Podzielono ich na 3 grupy: tych którzy zakupili dół gnilny z betonu tradycyjne, dół gnilny betonowe na przydomową oczyszczalnie ścieków i szamba na wodę deszczową.

Przebadano wszystkie 24 spośród zakwalifikowanych gospodarstw domowych. W żadnym z nich nie zaobserwowano nieszczelności zbiornika betonowego. Strategia prowadzono metodą organoleptyczną dobre szambo (szamba-betonowe-cala-polska.pl) - sprawdzono 20 spośród 24 zbiorników. Pozostałe 4 zostały ocenione opierając się na oświadczeń ich właścicieli.

Wyniki badań zostały zaprezentowane w Katowicach na Polskim Zjeździe Przemysłu Betonowego (IV edycja).

Wynik badań szczelności szamb.

Eksperci budowlani stwierdzili także jawnie wzorową jakość zbiornika w granicach, bez zarys a pęknięć. Nie stwierdzono też przecieków pośród zbiornikiem oraz rurą doprowadzającą odpady płynne z zewnątrz - z gospodarstwa domowego.

Otóż to szamba betonowe sprzedawane przez dowolną firmę nie dają całkowitej gwarancji szczelności po wielu latach a ryzyko ich uszkodzenia leży też po stronie nabywcy zbiornika betonowego. Powyższe podejście nie dają gwarancji szczelności zbiornika dalej.

Badacze sugerują ostatkiem sił ścisły montaż według regułami sztuki budowlanej, oraz regularnie klarowanie szamba.

Pożądane byłoby zawżdy zastrzec sobie przyporządkowany zrównoważony serwisu dla naszej instalacji kanalizacyjnej - zarówno w domu, jak i rury odprowadzające w ogrodzie.

"Wykonując wsio prawidłowo, wolno oczekiwać braku problemów ze zbiornikiem na nieczystości przez wokół 20-30 lat. Tak jest to możliwe wobec warunkiem prawidłowej budowy szamba". Naturalnie zależy to też od gruntu na jakim zbiornik jest posadowiony i ogólnego stanu instalacji hydraulicznej w naszym domu.

Website URL: